Ikony stylu – „z cukrem czy bez?”

Idąc za ciosem naszych ostatnich stylowych dywagacji ;) i wracając jednocześnie do rozmowy o stylowej oryginalności, postanowiłam dziś wrzucić tutaj absolutnie niezobowiązująco temat „ikon stylu”.

Pojawił się ostatnio w naszej rozmowie bowiem wątek „kopiowania” siebie nawzajem w modzie polskiej ulicy…

A co z podpatrywaniem gwiazd? Jak ich styl, wpływa na kształtowanie się naszego? Podpatrując styl np. MM kierujemy się tym, że nam się po prostu podoba? Czy tym, że w jakiś sposób utożsamiamy się z tą gwiazdą? A może jej figura i uroda przypomina nam naszą własną? I dlatego uważamy, że to co sprawdziło się w jej przypadku sprawdzi się również w naszym.

Czy kiedy już zdecydujemy się na czerpanie inspiracji z którejś z IKON mody, to czy przyjmujemy jej styl bezapelacyjnie? Czy jednak staramy się dodać do jej stylu odrobinę siebie? A może tylko podpatrujemy ogólne założenia jej stylu i całkowicie filtrujemy go przez pryzmat naszej osobowości? Inspiruje nas jedna gwiazda, a może raczej jest ich kilka?

Jakie gwiazdy podziwiają Państwo za ich styl? Z jakich kreacji czerpiecie inspirację dla siebie?

DSC00979

Może udałoby się wspólnie stworzyć ranking tych gwiazd, które mają najbardziej rozpoznawalny wizerunek, które inspirują nas najbardziej :)?

Zachęcamy do podzielenia się z nami własną opinią, bardzo czekamy na interesującą wymianę zdań :)

3 uwagi do wpisu “Ikony stylu – „z cukrem czy bez?”

  1. Na pewno niezaprzeczalną ikoną stylu jest Coco Chanel. Ktoś pomyśli że może banalnie, ale pierwsza mi przyszła na myśl….
    To ona zdaje się wprowadziła spodnie jako element damskiej garderoby, które bardzo cenię ;-) No i oczywiście klasyczna „mała czarna”, która chyba zawsze będzie modna :-)

    Polubienie

  2. szukamy ikon stylu po calym swiecie ,mielismy ba nadal mamy polska ikone moze nie do konca modowa ale majaca wlasny niepowtarzalny styl ,osobe przed ktora kleczal sam dyrektor paryskiej olimpi mowie tu o Ewie Demarczyk .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s