„W sukience miastu do twarzy”- wspomnienia z wydarzenia

Miniony weekend (29.05-1.06.2015) pracownia spędziła w Tarnowie. To najcieplejsze miasto w Polsce ;) ma przede wszystkim ciepłe i wyjątkowe kobiety, które postanowiły ubrać miasto w sukienkę. Bo miasto w sukience jest nie tylko przyjaźniejsze, nabiera szczególnej „kobiecej siły”. Dlaczego „szczególnej”? Fascynującym jest, że Festiwal Tarnów w sukience to inicjatywa całkiem oddolna- kilka kobiet po prostu postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i już po raz drugi zainspirować inne kobiety do działania. Dlaczego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu festiwalowi ? Bo jest w nim miejsce na wszystko co szlachetne. Jest miejsce na kobiece pasje i twórczość, na rozwój i wiedzę, na wspólną zabawę i wzajemną inspiracje. Jest; sztuka, taniec i sport, moda i rękodzieło jest dobre jedzenie i zabawa, ale co najważniejsze jest; uśmiech, życzliwość i zaangażowanie. Jest nie tylko modnie, ale i emocjonująco, wg nas nie wypada tam nie być, jeśli można… :)

Festiwal ten jest wydarzeniem dość kameralnym (to dopiero 2 edycja), jednak z ogromnym potencjałem na przyszłość. Szerokie spektrum atrakcji festiwalowych sprawia, że każdy uczestnik może wybrać coś dla siebie. Od warsztatów wspierających rozwój (osobisty czy biznesu), przez zajęcia taneczne, wernisaże, dobre kino po kiermasz rękodzieła. Kiermasz ten ma ideę niezwykłą, wystawiają się na nim bowiem lokalni projektanci i artyści. To sprawia, że mamy okazję poznać marki lokalne i przekonać się do ich jakości, zobaczyć z bliska ich wytwory oraz porozmawiać z twórcami. Wszystko to, ma na celu zacieśnić kobiece relacje, pomóc nawiązać nowe znajomości i rozwinąć skrzydła kobiecym biznesom i inicjatywom. Sam pomysł zasługuję już na uznanie a co dopiero determinacja w jego realizacji.

Zapraszamy Państwa na weekendowy stylowy-spacer festiwalowy przez fotorelację (by można było poczuć troszkę ten niezwyczajny klimat) z wydarzenia, a za rok zapraszamy na sam festiwal… :)

W piątek (29.05.2015) inauguracja festiwalu przebiegła bardzo charyzmatycznie a to za sprawą niezwykłego gościa, Pani Barbary Prymakowskiej, znanej tarnowskiej sportsmenki – biegaczki, która opowiadała o swojej pasji. Dla mnie Pani Barbara jest doskonałym przykładem na to, że można być pięknym i stylowym niezależnie od wieku.

P.Barbara Prymakowska(po prawej) z Gabrielą Kucą.
P.Barbara Prymakowska(po prawej) z Gabrielą Kucą.

Sobota w sukience krzątała się od rana najpierw przy kiermaszu, później na warsztatach social media – o tym jak działać na Facebooku- skorzystaliśmy przy okazji sami z tej wiedzy, za przekazanie której, prowadzącemu Panu Krzysztofowi Blacha serdecznie dziękujemy :)

Kiermasz - decor
Kiermasz – decor
Kiermasz - moda
Kiermasz – moda
warsztaty- "Co się stanie jak się wszyscy dowiedzą?(...)"
warsztaty- „Co się stanie jak się wszyscy dowiedzą?(…)”

Na tym jednak sobota się nie skończyła, gdyż kolejnym wydarzeniem był wernisaż. Można było podziwiać grafiki dwóch artystek , absolwentek krakowskiej ASP Anny Łabuz i Katarzyny Kucwaj-Tybur pt.Formy. Po wernisażu można było zostać w kawiarni Mała Czarna na „małą czarną”, by później z energią ruszyć na parkiet w rytmie electro swinga serwowanego przez dj Kicó.

FORMY - wernisaż (u)
FORMY – wernisaż (u)
Rozmowy o formach (pod formami)
Rozmowy o formach (pod formami)

W niedzielę można było za to trochę odpocząć- by wieczorem udać się na lekcję tańca brzucha z Agnieszką Forajter.

Festiwal oficjalnie zakończył się w poniedziałek na tzw; „Babskim poniedziałku” w Centrum Sztuki Mościce dobrym seansem filmowym, poprzedzonym spotkaniem ze specjalistami od urody.

Babski poniedziałek
Babski poniedziałek

Niewątpliwie jednak największym wydarzeniem festiwalu był wernisaż  memów P.Marty Frej, jej niezwykle błyskotliwe komentarze, do niezbyt rozgarniętej czasami rzeczywistości robią wielką furorę w internecie i nie tylko… Niezwykle miło było spotkać się oko w oko z ich autorką. Szepnę tylko, że Pani Marta (z wykształcenia malarka) jest niezwykle otwartą i bardzo pozytywną osobą, o wyjątkowej wrażliwości, spotykać się z takim artystami to ogromna radość. Wspaniale, że festiwal miał tak wyśmienitych gości.

memy Marty Frej
memy Marty Frej

Twórcami tego festiwalu są cztery niezwykłe kobiety. Właścicielki własnych biznesów w sukienkach, które z powodzeniem prowadzą.

Wernisaż Marty Frej - pamiątkowe zdjęcie z organizatorkami
Wernisaż Marty Frej – pamiątkowe zdjęcie z organizatorkami

Tutaj na pamiątkowym zdjęciu z Martą Frej(pośrodku) a od lewej;

Ola Dzwierzyńska – studentka UJ na kierunku zarządzanie kulturą i mediami. Pracuje w Centrum Sztuki Mościce, współorganizatorka Babskich Poniedziałków w Kinie Millenium.

Anka Przybyło – Właścicielka Małej Czarnej – w Bochni i Tarnowie. Zapalona organizatorka imprez kulturalnych – koncertów, wystaw, wydarzeń.

Katarzyna Patyna – Z wykształcenia jest stylistką fryzur, pasjonuje się tym odkąd sięga pamięcią. Współtworzy miejsce, gdzie spotyka osobowości i kreuje ich wizerunek – Pracownię Fryzur Połeć i Patyna.

Gabriela Kuca – założycielka strony KobiecaSila.pl. Jest aktywną biznes-mamą, multipasjonatką, działa na wielu obszarach: pisze artykuły, organizuje eventy, prowadzi warsztaty on i offline dla kobiet z pasją poszukujących pomysłu na siebie. Zainicjowała i koordynuję kampanię społeczną skierowaną do kobiet, głównie matek i córek „Miej odwagę, żyj uważnie i z pasją”.  Ma głowę pełną pomysłów –> nazwa Tarnów w Sukience to też jej pomysł.

Jeszcze raz gratulujemy Paniom doskonałego pomysłu i udanej realizacji, życzymy sukcesów w kolejnych edycjach :)

A więcej informacji znajdą Państwo na stronach:

Strona główna

https://pl-pl.facebook.com/tarnowwsukience

 

A tu, jeszcze foto uchwycone w chwili, może nieco mniej tematyczne zdjęcia festiwalowe ;)

trochę detali z klimatu festiwalu
trochę detali z klimatu festiwalu

 

 

 

7 uwag do wpisu “„W sukience miastu do twarzy”- wspomnienia z wydarzenia

    1. Myślę, że może niedługo wezmą przykład też inne miasta. Może Pani Gabriela wraz ze swoją „Kobiecą siłą” tchnie tę energię i w inne miejscowości :) Oby jak najwięcej „Miast w sukience” :) Ja z niecierpliwością czekam już, na kolejną edycję festiwalu :)

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s