„z cukrem czy bez?”- sztuka ub(ie)rania

W poprzednim miesiącu poruszyliśmy kwestię stylu i mody. Była mowa o kompletności stylu i oryginalności, a także o modzie interpretowanej przez nasze ulice. Całość skłoniła mnie do refleksji nad sztuką mody. Tę wielką modę traktuję bowiem jako dziedzinę sztuki, od inspiracji, przez projekt, krawiectwo, aż do produktu finalnego a później jego oprawy (wybieg, fotografia, witryna w salonie) jest ona sztuką, bo oddziałuje na nasze emocje i potrafi ponownie inspirować. Perpetuum mobile inspiracji ;).

Kiedy przestaniemy więc bać się tworzyć własne dzieła, na podstawie tego co nas inspiruje, z własnych dostępnych nam środków, które wyrażają nas również energetycznie, wtedy zaczniemy być częścią tego świata sztuki. Nawet jeśli będziemy kreować wyłącznie własny wizerunek, to jednak będziemy „kreować”- tworzyć. Jeśli użyjemy do tego rzeczy niepowtarzalnych i szlachetnych, stworzymy tym samym oryginalne i niepowtarzalne dzieło- będzie więc zarówno stylowe jak i modne (bo z tego co modne czerpało inspirację).

Może więc warto podjąć nieco wysiłku i czasem coś przerobić w bluzce z sieciówki, a może warto sięgnąć po starą zabytkową rodzinną broszkę, a może warto znaleźć nowe zastosowanie dla krawata po dziadku? Mógłby być np. doskonałą opaską do włosów… ;)

DSC00871

Jedna uwaga do wpisu “„z cukrem czy bez?”- sztuka ub(ie)rania

  1. Otóż to. Ten poryw twórczy to coś czego nam brakuje. Chociaż mi ostatnio nawet nie brakuje porywów tylko brakuje czasu na ich realizację.Kilka spódnic czeka w szafie na skrócenie, jedna na doszycie lamówki, mam też do przerobienia żakiet, który upolowałam na ostatniej wyprzedaży, chciałam do niego przyszyć kilkadziesiąt cekinów na kołnierz , chęci są a czasu brak ;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s